Przydomowe oczyszczalnie ścieków

Nasze usługi na rynku zamojskim świadczymy od 1995 r.

KMS Energia

W swojej działalności kierujemy się uczciwością wobec Klienta oraz rzetelnością wykonywanej pracy. Służymy doświadczeniem zdobytym podczas wielu realizacji począwszy od drobnych serwisów do kompleksowej inwestycji.
Image

BEZPŁATNA KONSULTACJA:

Planujesz budowę przydomowej oczyszczalni ?

Zadzwoń lub napisz i dowiedz się więcej.



tel: +48 793 911 200

Formularz kontaktowy

Proszę uzupełnij wymagane pola.
Proszę uzupełnij wymagane pola.

Oczyszczalnie, przydomowe, biologiczne

Świadczymy usługi związane z wykonywaniem przydomowych oczyszczalni ścieków.

Oferujemy Państwu usługę kompleksowego wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków o wydajności dostosowanej do charakterystyki i przeznaczenia obiektu.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są doskonałym wyborem dla właścicieli domów jednorodzinnych zlokalizowanych poza obszarem objętym siecią kanalizacyjną.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są znacznie lepszą alternatywą dla zbiorników bezodpływowych, które potocznie zwane są szambami. Indywidualna oczyszczalnia ścieków jest wygodna, tania w eksploatacji, ekologiczna i bezpieczna.

Pozwala zapomnieć o konieczności systematycznego wywożenia ścieków i związanych z tym wydatkach. Nie wymaga również absorbujących zabiegów konserwacyjnych. W przydomowej oczyszczalni ścieków zanieczyszczenia znajdujące się w ściekach poddawane są naturalnym procesom biologicznym, dzięki czemu rozkładają się w niej do postaci prostych związków mineralnych nieszkodliwych dla środowiska.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i skorzystania z naszych usług.

Co należy zrobić żeby móc założyć przydomową oczyszczalnie ścieków ?

Jeśli staramy się o budowę przydomowej oczyszczalni ścieków o wydajności powyżej 7,50m3 na dobę niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jeśli natomiast interesuje nas budowa mniejszej oczyszczalni pozwolenie nie będzie konieczne, będziemy jednak musieli uzyskać zgodę na budowę oczyszczalni ze starostwa powiatowego.

Aby uzyskać taką zgodę niezbędne będzie złożenie do starostwa zgłoszenia o zamiarze budowy oczyszczalni.

Dodatkowo do takiego zgłoszenie będziemy musieli dołączyć potrzebne dokumenty takie jak:
  • decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
  • potwierdzenie prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (dokument stwierdzający posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości),
  • zgłoszenie w którym należy określić: rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót oraz termin ich
  • rozpoczęcia, opis przyjętego rozwiązania oczyszczalni ścieków wraz z parametrami technicznymi,
  • odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia wymagane odrębnymi przepisami.
   
W szczególnych przypadkach mogą być także wymagane:
  • mapa geodezyjna z naniesionym rozwiązaniem,
  • projekty techniczne urządzeń,
  • certyfikaty urządzeń przedstawione przez firmy,
  • dokumenty dowodzące jakości oczyszczania ścieków,
  • pozwolenie wodnoprawne (jeśli jest wymagane).

Oczywiście firma KMS Instalacje pomoże skompletować Państwu wszystkie dokumenty i przebrnąć przez niezbędne formalności związane z budową przydomowej oczyszczalni ścieków.

Jak uzyskać wymagane prawnie pozwolenia na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków.

Plan skonstruowany na podstawie urzędów z Powiatu zamojskiego, analogicznie postępujemy w innych powiatach (UWAGA! - wnioski mogą się różnić):

SCHEMAT ODLEGŁOŚCI WG AKTUALNYCH PRZEPISÓW
  • odległość od kabli telekomunikacyjnych – minimum 1 m,
  • przyłącza gazowego – minimum 0,5-3 m (w zależności od daty wybudowania przyłącza),
  • kabli elektrycznych – minimum 1,5 m,
  • wodociągu  – minimum 1,5 m.
Mapa odległości przydomowe oczyszczalnie ścieków

JAKIE DOKUMENTY ?

1. NADZÓR WODNY – zgłoszenie wodnoprawne (druk w załączeniu) - do niego wymagane są załączniki, więc wniosek składamy jak już zgromadzimy wszystko z listy załączników, (Nadzór Wodny, ul. Młyńska 27, Zamość).

Poniżej link gdzie możemy sprawdzić pod który Nadzór Wodny podlega określona działka – i właśnie do tego wskazanego Nadzoru kierujemy zgłoszenie:

https://wody.isok.gov.pl/imap_kzgw/?gpmap=gpPDF
(W zakładce z prawej strony zaznaczamy opcję „Granice jednostek Wód Polskich”, w lewym górnym rogu „wyszukiwania” – wyszukiwanie działek i następnie podajemy wszystkie wymagane dane adresowe).

Załączniki do zgłoszenia wodno prawnego to m.in.:

 - mapa zasadnicza - Starostwo Powiatowe (druk w załączeniu) - ul. Przemysłowa 4, Zamość - na mapce zaznaczamy planowaną przydomową oczyszczalnię ścieków,

 - wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - Urząd Gminy - koniecznie trzeba upewnić się czy na danym terenie plan zezwala na montaż przydomowych oczyszczalni ścieków.

 - potwierdzenie skutecznego zgłoszenia - o ile działka leży w obszarach chronionych np. Natura 2000, bądź jakikolwiek Park bądź otulina..... (druk w załączeniu)
-  kierujemy to do: Regionalna Dyrekcja Ochrony środowiska w Lublinie, Wydział Spraw Terenowych w Zamościu, ul. Partyzantów

2.

Poniżej link, gdzie można sprawdzić czy dana działka podlega w/w ochronie przyrodniczej:
https://polska.geoportal2.pl/map/www/mapa.php?mapa=polska
(W lewej kolumnie odznaczamy co nas interesuje – w tym przypadku przede wszystkich „ochrona środowiska”, a w kolumnie z prawej strony podajemy dane adresowe).


 - Do tego dochodzą opłaty za zgłoszenie wodnoprawne oraz za wydanie zaświadczenia  - w załączeniu wniosek o wydanie tegoż zaświadczenia (numery kont oraz opłaty – bieżące informacje w konkretnym Nadzorze Wodnym)


3. STAROSTWO POWIATOWE.
Jak już dopniemy do końca formalności z Nadzorem Wodnym i ostatecznie uzyskamy decyzje o braku sprzeciwu - to wtedy dopiero składamy zgłoszenie przydomowej oczyszczalni ścieków -  w Starostwie Powiatowym w Zamościu.


Zgłoszenie – czyli wniosek „zgłoszenie robót” oraz oświadczenie do dysponowania nieruchomością (druki w załączeniu) + projekt przydomowej oczyszczalni ścieków z załączoną decyzję z Nadzoru Wodnego.

Wzory wniosków do pobrania: https://spzamosc.bip.lubelskie.pl/index.php?id=817&action=details&document_id=1064442

UWAGA!!!

DLA KLIENTÓW KMS PROJEKT i ZGŁOSZENIE DO STAROSTWA POWIATOWEGO W CENIE INSTALACJI!

ZAŁĄCZNIKI:
1. NADZÓR WODNY - Wniosek - Zgłoszenie Wodnoprawne 2023
2. NADZÓR WODNY - Wniosek - o wydanie zaświadczenia
3. RDOŚ - Wniosek - Skuteczne zgłoszenie
4. STAROSTWO POWIATOWE - Wniosek - mapa zasadnicza
5. STAROSTEO POWIATOWE - pb2-zgloszenie-robot
6. STAROSTWO POWIATOWE - oswiadczenie_o_prawie_do_dysponowania_nieruchomoscia_PB-5

Ile trwa montaż przydomowej oczyszczalni ścieków ?

Dzięki temu, że nasza firma posiada własny park maszyn nie jesteśmy zależni od firm zewnętrznych i zazwyczaj montaż oczyszczalni trwa jeden dzień. Jednak wszystko zależy od warunków gruntowo wodnych.
Należy pamiętać, że najlepszym okresem na budowę jest okres od wiosny do jesieni. Zimą ziemia może być zmarznięta lub rozmoknięta co znacznie utrudni prace przy wykopach pod oczyszczalnię.

Planowanie prac można zrobić z wyprzedzeniem ponieważ zbiornik do oczyszczalni można osadzić na każdym etapie budowy, jednak należy pamiętać, że w przypadku oczyszczalni biologicznej zaszczepienie gruntu musi nastąpić nie wcześniej niż przed zamieszkaniem, ponieważ bakterie potrzebują stały dopływ ścieków.

Co zyskasz montując przydomową oczyszczalnie ścieków przy swoim domu ?

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków może przynieść wiele korzyści. Oto kilka z nich:

  1. Oszczędność pieniędzy: Oczyszczalnie ścieków pozwalają na uniknięcie opłat za odbiór nieczystości przez specjalistyczne firmy lub miejskie zakłady utylizacji ścieków
  2. Poprawa jakości środowiska: Przydomowe oczyszczalnie ścieków pomagają w ochronie środowiska poprzez oczyszczanie ścieków przed wypuszczeniem ich do gruntu lub rzek.
  3. Poprawa jakości życia: Przydomowe oczyszczalnie ścieków pomagają w utrzymaniu czystości wokół domu i zapobiegają nieprzyjemnym zapachom.
  4. Wzrost wartości nieruchomości: Posiadanie przydomowej oczyszczalni ścieków może podnieść wartość nieruchomości.

Ogólnie rzecz biorąc, montaż przydomowej oczyszczalni ścieków może przynieść wiele korzyści dla domu i otoczenia. Ważne jest jednak, aby zapoznać się z wymogami i przepisami dotyczącymi tego rodzaju urządzeń w swoim miejscu zamieszkania i upewnić się, że oczyszczalnia spełnia wymagania.

Oczywiście firma KMS pomoże skompletować wszystki niezbędne dokumenty oraz dopełnić formalności związanych z budową przydomowej oczyszczalnii w Państwa miejscowości.

Korzyści ze współpracy przy budowie oczyszczalni z naszą firmą

Posiadamy najnowocześniejsze i różnorodne modele przydomowych oczyszczalni ścieków, jako nieliczni na rynku i pionierzy na rynku w Zamościu opieramy się o perfekcyjne rozwiązania montażu oraz budowy przydomowych oczyszczalni.

Nasze oczyszczalnie są w pełni bezobsługowe, nie posiadają systemów mechaniczny dlatego też nie pobierają prądu.
Wszystkie nasze przydomowe oczyszczalnie opierają się o najnowsze dostępne na rynku technologie poparte europejskimi certyfikatami.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonała alternatywa dla tradycyjnego szamba, oczyszczalnie zapewniają lepsze warunki higieniczne i ekologiczne a przy tym są tańsze w eksploatacji od tradycyjnych rozwiązań. Innowacyjne rozwiązania pozwalają odprowadzić do gruntu w pełni oczyszczoną wodę.


Najważniejsze korzyści, jakie niesie za sobą, to:

  • niskie koszty utrzymania,
  • prostą eksploatację, nie wymagającą specjalistycznej wiedzy,
  • sporadyczne wizyty firm asenizacyjnych,
  • szczelną konstrukcję,
  • ekologiczne oddziaływanie,
  • trwałość materiałów.

Jak zamówić u nas oczyszczalnię ?

Zdecydowałeś się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków i chciałbyś zlecić tą inwestycję naszej firmie ? Nic prostrzego, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się na tej stronie (kliknij aby przejść do formularza) lub zadzwonić do nas pod numer telefonu:
+48 793 911 200.

Możesz też wysłać pod podany numer widomość sms wówczas nasz konsultant oddzwoni do Ciebie żeby umówić wszystkie niezbędne szczegóły/informacje oraz odpowie na nurtujące Cię pytania.

Najczęściej zadawane pytania na temat przydomowych oczyszczalni:

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków ?

Ceny są bardzo różne i zależne od rodzaju oczyszczalni oraz zakresu prac niezbędnych do zamontowania oraz podłączenie oczyszczalni. Należy jednak pamiętać, że nasza firma wykonuje usługę kompleksowo i nie ponosicie Państwo innych kosztu takich jak np. wynajęcie koparki czy hydraulika. Nasza usługa jest wykonywana kompleksowo i jeśli chodzi o ceny oczyszczalni biologicznej to należy brać pod uwagę koszty od około 7000 do nawet kilkunastu tysięcy złotych, oczyszczalnia drenażowa to z kolei koszt od 7000 do 10000, najdroższa jest natomiast oczyszczalnia roślinna i tu musimy liczyć się z minimalnym kosztem 15000zł.



Kiedy nie można montować przydomowej oczyszczalni ?

Przydomowej oczyszczalni ścieków nie będziemy mogli zamontować jeśli nasza posesja znajduje się na obszarze objętym siecią kanalizacyjną.



Jakie dokumenty potrzebne są do budowy przydomowej oczyszczalni ?

Dokładna lista dokumentów niezbędnych do budowy oczyszczalni została przez nas podana w tym punkcie (kliknij) oczywiście dokumenty mogą nieznacznie różnić się w zależności od miejscowości budowy. Jednak najważniejsze z nich to: decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, potwierdzenie prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane (dokument stwierdzający posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości), zgłoszenie w którym należy określić: rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót oraz termin ich rozpoczęcia, opis przyjętego rozwiązania oczyszczalni ścieków wraz z parametrami technicznymi, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia wymagane odrębnymi przepisami. Oczywiście nasza firma pomoże skompletować niezbędne dokumenty i przebrnąć przez formalności.


Jaka oczyszczalnia dla 4 osób ?

Przyjmuje się, że jedna osoba na dzień zużywa około 150l wody czyli łatwo obliczyć, że 4 osobowa rodzina zużyje około 600l wody na dobę. Żeby ścieki zostały oczyszczone muszą przebywać w osadniku 3 dni czyli łatwo obliczyć 600lx3 = 1800l, jednak żeby zagwarantować sobie komfort oraz prawidłowe działanie oczyszczalni podczas zwiększonego zużycia wody najlepiej w przypadku czteroosobowej rodziny zaopatrzyć się w zbiornik o pojemności 2000l. Podobnym wzorem można wyliczyć zapotrzebowanie na oczyszczalnie dla większego gospodarstwa domowego.


Czy do oczyszczalni potrzebny jest prąd ?

Niestety do większości przydomowych oczyszczalni niezbędny jest prąd. Prąd używany jest przez dmuchawy, które w zależności od wielkości gospodarstwa domowego posiadają moc od 30 do 60W co przekłada się na koszty rzędu 20-30zł miesięcznie. Oczywiście istnieją też rozwiązania bezprądowe jak bezprądowe biologiczne oczyszczalnie ścieków, tutaj jednak musimy liczyć się z o wiele większymi kosztami montażu co oczywiście w skali czasu może przynieść pozytywny efekt.



Co jest lepsze, szambo czy przydomowa oczyszczalnia ?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi chociażby z powodu, że nie w każdym miejscu będziemy mieli możliwość zainstalowania oczyszczalnii. Jeżeli jednak mamy taką możliwość warto rozpatrzyć to rozwiązanie. Szambo oczywiście będzie nawet kilkukrotnie tańsze od oczyszczalnie ale patrząc na inwestycję długoterminowo koszty wywozu szamba znacznie przewyższą koszty utrzymania oczyszczalni - ta jest praktycznie bezkosztowa. Przy podejmowaniu decyzji należy również wziąć pod uwagę, że wiele gmin czy powiatów posaida środki na dofinansowanie inwestycji w przydomową oczyszczalnie i wówczas koszty jej budowy mogą być nawet zerowe. Pod uwagę należy też wziąć aspekt ekologiczny i tutaj znaczącą przewagę mają przydomowe oczyszczalnie. Ważnym punktem przy wyborze metody odprowadzania ścieków może być też konieczność przyłączenia się do w przyszłości budowanej sieci kanalizacyjnei i tak w przypadku szamba - jeśli gmina lub miasto wybuduje na naszym obszarze sieć kanalizacyjną będzie mogła wymagać od nas przyłączenia się, jednak jeśli posiadamy przydomową oczyszczalnie nie będziemy mieli takiego obowiązku - nie działa to niestety w drugą stronę i nie będziemy mieli możliwości budowy ani szamba ani oczyszczalni jeśli na terenie naszej budowy istniej już sieć kanalizacyjna.

Galeria

Przydomowe oczyszczalnie wykonane przez naszą firmę:

Gdzie nasza firma zakłada przydomowe oczyszczalnie ścieków ?

Działamy na terenie całego województwa lubelskiego oraz podkarpackiego.
Jednak głównym terenem naszego działania są:

powiat Zamojski i miejscowości:

powiat Tomaszowski i miejscowości:

powiat Hurbieszowaki i miescowości:
  • Hrubieszów
  • Werbkowice
  • Uchanie
  • Horodło
  • Mircze
  • Dołhobyczów

powiat Biłgorajski i miejscowości:
  • Biłgoraj
  • Tereszpol
  • Józefów
  • Łukowa
  • Obsza
  • Turobin
  • Goraj
  • Frampol
  • Biszcza
  • Potok Górny
  • Tarnogród
  • Księżpol
  • Biszcza

powiat Krasnostawski i miejscowości:
  • Krasnystaw
  • Izbica
  • Rudnik
  • Żółkiewka
  • Gorzków
  • Łopiennik Górny
  • Fajsławice
  • Kraśniczyn
  • Siennica Różana

powiat Chełmski i miejscowości:
  • Chełm
  • Szedliszcze
  • Rejowiec Fabryczny
  • Wierzbica
  • Sawin
  • Ruda-Huta
  • Rejowiec
  • Kamień
  • Dorohusk
  • Leśniowice
  • Żmudź
  • Dubienka
  • Białopole
  • Wojsławice

Interesuje Cię przydomowa oczyszczalnia ścieków ?

Informacje kontaktowe

Image
Sitaniec Kolonia 190B
22-400 Zamość

NIP: 922 235 62 16
Regon: 060018134

tel: +48 793 911 200
email: biuro@kmsenergia.pl